| Engine Model Fitment | Cum Mins NT855 K2 |
|---|---|
| Product Type | Cum Mins NT855 K2 Excavator Overhaul Gasket Kit |
| Quality Grade | Premium Aftermarket (OEM-Equivalent) |
| Core Material | High-Grade Metal Gaskets, Wear-Resistant Alloys |
| Application Scope | Commercial Vehicles, Construction Machinery, Industrial Equipment |
| Engine Model Fitment | Cum Mins QSB6.7 K1 |
|---|---|
| Product Type | Cum Mins QSB6.7 K1 Excavator Overhaul Gasket Kit |
| Quality Grade | Premium Aftermarket (OEM-Equivalent) |
| Core Material | High-Grade Metal Gaskets, Wear-Resistant Alloys |
| Application Scope | Commercial Vehicles, Construction Machinery, Industrial Equipment |
| Engine Model Compatibility | CTP C15 |
|---|---|
| Core OE Number | 515-7889, 5157889, 3164810, CTPC15001A, CTPC15002A |
| Sealing Type | Oil/Water/Gas 3-in-1 Sealing, Perfect For Excavator Harsh Working Conditions |
| Customization Range | Material, Gasket Combination, Packaging, Logo Printing (support Bulk Customization) |
| Installation Fit | Direct OEM Replacement, No Modification Needed For CTP Excavator Engines |
| Engine Model Compatibility | CTP C7.1 Direct Injection |
|---|---|
| Core OE Number | 359-6616, 3596616, C7.1T, 2975350, CTPC71001A |
| Sealing Type | Oil/Water/Gas 3-in-1 Sealing, Perfect For Excavator Harsh Working Conditions |
| Customization Range | Material, Gasket Combination, Packaging, Logo Printing (support Bulk Customization) |
| Installation Fit | Direct OEM Replacement, No Modification Needed For CTP Excavator Engines |
| Engine Model Compatibility | CTP C9 |
|---|---|
| Core OE Number | 424-5181, 4245181, 424-3549, 559-5528, CTPC9005A |
| Sealing Type | Oil/Water/Gas 3-in-1 Sealing, Perfect For Excavator Harsh Working Conditions |
| Customization Range | Material, Gasket Combination, Packaging, Logo Printing (support Bulk Customization) |
| Installation Fit | Direct OEM Replacement, No Modification Needed For CTP Excavator Engines |
| Engine Model Compatibility | C18 |
|---|---|
| Core OE Number | 227-1204, 2271204, CTPC18001B, CTPC18010C, 3196715 |
| Sealing Type | Oil/Water/Gas 3-in-1 Sealing, Perfect For Excavator Harsh Working Conditions |
| Customization Range | Material, Gasket Combination, Packaging, Logo Printing (support Bulk Customization) |
| Installation Fit | Direct OEM Replacement, No Modification Needed For CTP Excavator Engines |
| Engine Model Fitment | Cum Mins QSX15 K1 Upper |
|---|---|
| Product Type | Cum Mins QSX15 K1 Upper Excavator Overhaul Gasket Kit |
| Quality Grade | Premium Aftermarket (OEM-Equivalent) |
| Core Material | High-Grade Metal Gaskets, Wear-Resistant Alloys |
| Application Scope | Commercial Vehicles, Construction Machinery, Industrial Equipment |
| Engine Model Fitment | Cum Mins QSX15 K2 Lower |
|---|---|
| Product Type | Cum Mins QSX15 K2 Lower Excavator Overhaul Gasket Kit |
| Quality Grade | Premium Aftermarket (OEM-Equivalent) |
| Core Material | High-Grade Metal Gaskets, Wear-Resistant Alloys |
| Application Scope | Commercial Vehicles, Construction Machinery, Industrial Equipment |
| Engine Model Fitment | Isuzu 6UZ1 |
|---|---|
| Product Type | Isuzu 6UZ1 Excavator Overhaul Gasket Kit |
| Quality Grade | Premium Aftermarket (OEM-Equivalent) |
| Core Material | High-Grade Metal Gaskets, Wear-Resistant Alloys |
| Application Scope | Commercial Vehicles, Construction Machinery, Industrial Equipment |
| Engine Model Fitment | Cum Mins KTA19 K1 |
|---|---|
| Product Type | Cum Mins KTA19 K1 Excavator Overhaul Gasket Kit |
| Quality Grade | Premium Aftermarket (OEM-Equivalent) |
| Core Material | High-Grade Metal Gaskets, Wear-Resistant Alloys |
| Application Scope | Commercial Vehicles, Construction Machinery, Industrial Equipment |