| Packaging Details | Plastic bag , Box , Carton |
|---|---|
| Delivery Time | 3-8 days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,D/A |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO 9001 |
| Brand | Yanmar |
|---|---|
| Product Type | Yanmar 3TNV88 Excavator Overhaul Gasket Kit |
| Application | Yanmar 3TNV88 Powered Excavators, Tractors, Industrial Machinery |
| Quality Standard | OEM Standard (Matches Kubota Original Specifications) |
| Warranty | 6 Months Warranty |
| Brand | Kubota |
|---|---|
| Product Type | Kubota D950 Gasket Kit |
| Application | Kubota D950 Excavators, Tractors, Industrial Machinery |
| Quality Standard | OEM Standard (Matches Kubota Original Specifications) |
| Warranty | 6 Months Warranty |
| Engine Model Compatibility | CTP C12 |
|---|---|
| Core OE Number | 187-3307, 1873307, 1333919, CTPC12001A, 4736786 |
| Sealing Type | Oil/Water/Gas 3-in-1 Sealing, Perfect For Excavator Harsh Working Conditions |
| Customization Range | Material, Gasket Combination, Packaging, Logo Printing (support Bulk Customization) |
| Installation Fit | Direct OEM Replacement, No Modification Needed For CTP Excavator Engines |
| Engine Model Compatibility | CTP C13 |
|---|---|
| Core OE Number | 355-0769, 3550769, 265-5324, 2655321, CTPC13001A |
| Sealing Type | Oil/Water/Gas 3-in-1 Sealing, Perfect For Excavator Harsh Working Conditions |
| Customization Range | Material, Gasket Combination, Packaging, Logo Printing (support Bulk Customization) |
| Installation Fit | Direct OEM Replacement, No Modification Needed For CTP Excavator Engines |
| Type | Overhaul Repair Set |
|---|---|
| Engine Model | 6090 |
| Engine Type | Diesel |
| Warranty | 6 Month |
| Machinery Test Report | Provided |
| Engine Model Compatibility | CTP C9.3 |
|---|---|
| Core OE Number | 262-1940, 2621940, CTPC93001A, 453-5998, 4535998 |
| Sealing Type | Oil/Water/Gas 3-in-1 Sealing, Perfect For Excavator Harsh Working Conditions |
| Customization Range | Material, Gasket Combination, Packaging, Logo Printing (support Bulk Customization) |
| Installation Fit | Direct OEM Replacement, No Modification Needed For CTP Excavator Engines |
| Brand | Kubota |
|---|---|
| Product Type | Kubota D902 Gasket Kit |
| Application | Kubota D902 Excavators, Tractors, Industrial Machinery |
| Quality Standard | OEM Standard (Matches Kubota Original Specifications) |
| Warranty | 6 Months Warranty |
| Engine Type | Diesel |
|---|---|
| Brand Name | JSPARTS |
| Engine Model | DC09 |
| Warranty | 6 Month |
| Application | Construction / Industry / Agriculture |
| Brand | Yanmar |
|---|---|
| Product Type | Yanmar 4TNE98 4TNE94 Excavator Overhaul Gasket Kit |
| Application | Yanmar 4TNE98 4TNE94 Powered Excavators, Tractors, Industrial Machinery |
| Quality Standard | OEM Standard (Matches Kubota Original Specifications) |
| Warranty | 6 Months Warranty |